
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | 1-Channel Mono |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 2.13 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 2.13 W |
| Number of Channels | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 55 dB |
| Quiescent Current | 1.7 mA |
| Max Supply Current | 2 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Output Power | 1.25 W |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | -90 dB |
| Max Output Power | 1.25 W |
| Load Impedance | 8 Ω |
Stock: 6055
Distributors
pcbx
Unit Price$0.73866
Ext.Price$0.73866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.73866 | $0.73866 |
| 10 | $0.53604 | $5.36040 |
| 25 | $0.43601 | $10.90025 |
| 50 | $0.41900 | $20.95000 |
| 100 | $0.40265 | $40.26500 |
| 300 | $0.38694 | $116.08200 |
| 500 | $0.37184 | $185.92000 |
| 1000 | $0.35733 | $357.33000 |
| 3000 | $0.34339 | $1030.17000 |
| 5000 | $0.33000 | $1650.00000 |
